עיבוי שפתיים בחומצה היאלורונית

תוכן עניינים

עיבוי שפתיים הוא הליך קוסמטי נפוץ. ניתן לעשות זאת באמצעות חומרי מילוי הניתנים להזרקה או העברת שומן. כמה ממוצרי מילוי השפתיים הפופולריים ביותר הם Juvederm, Restylane ו-Bellafill. מוצרי שמנמנות שפתיים הם הטרנד החדש באיפור. הם משמשים כדי לגרום לשפתיים להיראות מלאות יותר, מבריקות ומוגדרות יותר. ישנם סוגים רבים ושונים של מוצרים לשפתיים בשוק כיום. חלקם משתמשים באפקט זמני, בעוד שאחרים משתמשים באפקט מתמשך. חלק מהמוצרים לשפתיים מכילים מרכיבים בוטניים, בעוד שאחרים מכילים חומצה היאלורונית שנמצאת באופן טבעי ברקמת העור. שמנמנות שפתיים הוא טיפול קוסמטי שניתן לעשות במשרד הרופא או בבית. שמנמנות שפתיים פועלת על ידי יצירת אשליה של שפתיים מלאות יותר בעזרת חומרי מילוי זמניים, כגון קולגן. ההליך נעשה בדרך כלל על ידי הזרקת חומר המילוי לשפתיים ולאחר מכן עיסויו ליצירת פיזור אחיד. ההזרקה יכולה להימשך עד שנתיים והיא תעלה בין 400 ל-700 דולר.

עיבוי שפתיים

שמנמנות שפתיים היא הליך קוסמטי שקיים כבר זמן מה. זה כרוך בהזרקה של חומצה היאלורונית, קולגן או חומרי מילוי אחרים לתוך השפתיים כדי להפוך אותן למלאות יותר.ישנם סוגים שונים של הליכי שמנמנות שפתיים. הסוג הנפוץ ביותר נעשה עם זריקות המשתמשות בחומצה היאלורונית או בקולגן. הזרקות אלו יימשכו כשישה חודשים ומחירן 500-1000 דולר למפגש. אתה יכול גם לקבל שתלים קבועים שפתיים שהם עמידים אך יקרים במחיר של 4000-5000 דולר לשתל ומחזיקים מעמד עד עשר שנים.

הגדלת שפתיים בחומצה היאלורונית הוא טיפול פופולרי שניתן לבצע ברופא. בכל הנוגע לשפתיים, ישנם שני סוגי טיפולים עיקריים שניתן לעשות: הגדלת שפתיים והקטנת שפתיים. הגדלה היא כאשר הרופא מזריק לשפתיים של המטופל חומצה היאלורונית כדי להפוך אותן למלאות יותר. טיפול זה יימשך כ-6 חודשים לפני שהוא מתחיל להתפוגג ויש צורך לחזור עליו. הפחתה היא כאשר הרופא מסיר בניתוח חלק מהשומן מתוך הפה ולאחר מכן מזריק לשפתיים חומצה היאלורונית כדי להפוך אותן למלאות יותר. הליך זה יימשך כ-18 חודשים לפני שיהיה צורך לחזור עליו גם כן. לפני שתחליט איזה סוג של הליך אתה רוצה, שוחח עם הרופא שלך על מה שהם חושבים שיתאים לך ביותר בהתבסס על המטרות האישיות שלך וההיסטוריה הרפואית שלך. שמנמנות שפתיים היא הליך קוסמטי הכולל הזרקה של חומרים שונים לשפתיים כדי לגרום להן להיראות מלאות יותר. החומר הפופולרי ביותר המשמש להליך זה הוא חומצה היאלורונית. השימוש ב-HA לשיפוח שפתיים אינו חדש, אך הוא הפך בשנים האחרונות לפופולרי יותר מאי פעם בגלל הבטיחות והיעילות שלו. זה גם הוכח כאלטרנטיבה טובה להליכים כירורגיים פולשניים כמו שאיבת שומן או הזרקת שומן, שעלולים להיות כואבים ויקרים.

עיבוי שפתיים בחומצה היאלורונית

הגדלת שפתיים היא הליך קוסמטי פופולרי לשפתיים. הטיפול הנפוץ ביותר הוא הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים כדי להפוך אותן למלאות ומושכות יותר. ההליך כולל הזרקת ג'ל העשוי מחומצה היאלורונית לתוך השפתיים כדי להפוך אותן למלאות יותר. ניתן להזריק את הג'ל בשתי דרכים שונות: באופן שטחי, כלומר ממש מתחת לעור, או עמוק, כלומר לתוך רקמת השריר. ההזרקות השטחיות משמשות לאנשים שרוצים שהשפתיים שלהם ייראו גדולות יותר אבל לא גדולות מדי או במראה מזויף. הזרקות עמוקות משמשות לאנשים שרוצים שהשפתיים שלהם ייראו גדולות וחושניות יותר. חלק מהאנשים עלולים לסבול מנפיחות לאחר ההזרקה שיכולה להימשך עד שבוע או יותר במקרים מסוימים. השימוש בחומצה היאלורונית לעיבוי השפתיים הוא הליך חדש יחסית. הוא משמש לשיפור המראה של שפתיים דקות או לתיקון אסימטריות בגודל השפתיים. ניתן לבצע את ההזרקה במרפאת הרופא, עם הרדמה מקומית. ההליך נמשך פחות מ-15 דקות ויש מעט זמן השבתה לאחר מכן.

נמאס לך משפתיים דקות וחסרות ברק? האם הייתם יכולים לקבל שפתיים מלאות ושמנמנות יותר מבלי לפנות לניתוח? אל תחפשי רחוק יותר מחומצה היאלורונית, מילוי עור פופולרי ובטוח שיכול לעזור לך להשיג את עובי השפתיים הרצוי.

במדריך המקיף הזה, נסקור את כל מה שצריך לדעת על עיבוי שפתיים עם חומצה היאלורונית, כולל מה זה, איך זה עובד ולמה לצפות במהלך ההליך. נעבור גם על היתרונות והסיכונים הפוטנציאליים של שימוש בחומצה היאלורונית להגדלת שפתיים, כמו גם טיפים לטיפול לאחר ותחזוקה כדי להבטיח את התוצאות הטובות ביותר האפשריות.

מהי חומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית היא חומר טבעי המצוי בגוף האדם שעוזר לשמור על לחות העור ושמנמן. הוא משמש בדרך כלל במוצרי טיפוח כדי לספק לחות ולשפר את מראה הקמטים והקמטוטים. בשנים האחרונות, חומצה היאלורונית הפכה למרכיב פופולרי בחומרי מילוי עוריים המשמשים למטרות קוסמטיות.

חומרי מילוי עוריים המכילים חומצה היאלורונית מוזרקים לעור כדי להוסיף נפח ולשפר את תווי הפנים, כולל השפתיים. כאשר מוזרקת לשפתיים, חומצה היאלורונית עוזרת ליצור מראה מלא וצעיר יותר.

כיצד עובד הגדלת שפתיים בחומצה היאלורונית?

הגדלת שפתיים בחומצה היאלורונית היא הליך קוסמטי לא ניתוחי הכולל הזרקת חומרי מילוי של חומצה היאלורונית לשפתיים. ההליך לוקח בדרך כלל כ-30 דקות להשלמתו והוא מבוצע על ידי ספק שירותי בריאות מיומן ומורשה.

במהלך ההליך, הספק ישתמש במחט קטנה כדי להזריק את מילוי החומצה ההיאלורונית לשפתיים. חומר המילוי יוזרק בנקודות שונות לאורך השפתיים ליצירת מראה טבעי וסימטרי יותר.

כיצד פועלת חומצה היאלורונית לשיפור שפתיים?

חומרי מילוי של חומצה היאלורונית הם ג'לים להזרקה המכילים גרסה סינתטית של חומצה היאלורונית. הם נועדו להוסיף נפח, קו מתאר והגדרה לשפתיים, כמו גם להחליק קווים עדינים וקמטים מסביב לפה. ההליך הוא זעיר פולשני, מהיר ובטוח, עם מעט זמן השבתה. ההשפעות של חומרי מילוי HA יכולות להימשך בין 6 ל-12 חודשים, תלוי בסוג וכמות חומר המילוי בשימוש, מיקום ההזרקה והתגובה האישית.

היתרונות של הגדלת שפתיים עם חומצה היאלורונית

אחד היתרונות העיקריים של הגדלת שפתיים בחומצה היאלורונית הוא שמדובר בהליך לא ניתוחי, כלומר אינו דורש חתכים או הרדמה. זה הופך אותה לאופציה בטוחה יותר ופחות פולשנית בהשוואה להליכי הגדלת שפתיים כירורגיים.

יתרון נוסף של הגדלת שפתיים בחומצה היאלורונית הוא בכך שהיא מספקת תוצאות מיידיות. תוכל לראות את ההשפעות המלאות של ההליך מיד, עם זמן השבתה או התאוששות מינימליים.

בנוסף, חומרי מילוי של חומצה היאלורונית הם זמניים, כלומר ההשפעות יתפוגגו בהדרגה עם הזמן. זה מאפשר שליטה רבה יותר על המראה הסופי של השפתיים, כמו גם את היכולת לבצע התאמות לפי הצורך.

 1. תוצאות במראה טבעי: חומרי מילוי של חומצה היאלורונית יכולים ליצור שיפורים עדינים וטבעיים למראה המשפרים את היופי של השפתיים מבלי להיראות מוגזם או מלאכותי. ניתן להתאים את חומרי המילוי כך שיתאימו לתכונות הייחודיות של המטופל, להעדפות ולמטרות.
 2. מהיר ונוח: ניתן לבצע את ההליך תוך דקות ספורות, במינימום אי נוחות וללא צורך בהרדמה כללית. מטופלים יכולים לחזור לפעילותם הרגילה מיד לאחר הטיפול, אם כי עשויות להופיע באופן זמני נפיחות, חבורות או אדמומיות.

סיכונים ותופעות לוואי של הגדלת שפתיים עם חומצה היאלורונית

כמו בכל הליך קוסמטי, ישנם כמה סיכונים ותופעות לוואי אפשריות הקשורות להגדלת שפתיים בחומצה היאלורונית. אלה עשויים לכלול:

 • נפיחות וחבורות סביב מקום ההזרקה
 • אדמומיות ורגישות
 • תגובות אלרגיות
 • הַדבָּקָה
 • גושים או בליטות בשפתיים

חשוב לבחור ספק שירותי בריאות מוסמך ומנוסה שיבצע את ההליך על מנת למזער סיכונים אלו.

טיפול לאחר ותחזוקה

לאחר הליך הגדלת שפתיים בחומצה היאלורונית, תצטרך לנקוט כמה צעדים כדי להבטיח ריפוי ותחזוקה נאותים של השפתיים החדשות שלך. אלה עשויים לכלול:

 • מריחת קרח על השפתיים כדי להפחית נפיחות ואי נוחות
 • הימנעות מפעילות גופנית מאומצת ופעילויות אחרות שעלולות לגרום להזעת יתר במשך 24 שעות לפחות לאחר ההליך
 • הימנעות ממזונות ומשקאות חמים או חריפים לפחות 24 שעות לאחר ההליך
 • בהתאם לכל הנחיות נוספות שסופקו על ידי ספק שירותי הבריאות שלך

כדי לשמור על התוצאות של הגדלת שפתיים חומצה היאלורונית, חשוב לקבוע פגישות מעקב עם הספק שלך לפי הצורך.

אהבתם? שתפו מאמר זה!